Tartalomjegyzék:

Videó: Hol használják a nyakkendőt?

Videó: 5 REASONS TO WEAR A TIE | WHY YOU SHOULD WEAR A NECKTIE TO GET AHEAD IN LIFE! 2024, Lehet
Anonim

Játékokban és sportágakban a döntetlent vagy a döntetlent használják a győztes meghatározására azon játékosok vagy csapatok közül, akik egy verseny vagy egy versenysorozat végén döntetlenre állnak.

Mire megy egy döntetlen?

A tiebreak különleges játékként működik a két teniszező döntetlenjének győztesének eldöntésére Ha egy szettben 6-6 játszma döntetlen, a játékosok elkezdik a tiebreaket és a aki először szerez hét pontot, az nyeri a tiebreaket és a szettet. Ha a játékosok döntetlent értek el 6-6 pontnál, akkor az első nyer, aki 2 pontos különbséggel rendelkezik.

Mi az a döntetlen, és hogyan valósítják meg a jégkorongban?

Ha három vagy több csapat döntetlenre áll, akkor a csak döntetlen csapatok közötti meccseken felállított pontrekord lesz az első döntetlen képlet annak eldöntésekor, hogy melyik csapat(ok)) halad előre.2.1 A legtöbb győzelmet szerző csapat (a holtversenyben álló csapatok között) szerzi meg a legmagasabb helyezést.

Ki szolgál a döntetlenben?

Tiebreak játékban a következő személy kezdi a tiebreaket, aki adogatnia kellett, és egy pontot ad a pálya két oldalára. A következő két pontot ezután az ellenfél szolgálja ki a hirdetési oldalon kezdődően. Párosban az ellenfél csapatának adogatásra váró játékosa adja ki ezeket a pontokat.

Melyek a leggyakoribb nyakkendőtörők?

A jól ismert döntetlen kritériumok közé tartozik a nyerési százalék, a visszavágók és a fejpárbaj összehasonlítása, de gyakran kevésbé ismert kritériumokra kell hagyatkozni, mint például a közös ellenfelekre és menetrendi erőreÉs amikor minden más nem sikerül, a hagyományos érmefeldobás jöhet szóba.