Hogyan működik az iihf verseny?

Tartalomjegyzék:

Videó: Hogyan működik az iihf verseny?

Videó: New IIHF Rule Book 2021/2022 - Quick Start Guide 2024, Lehet

A csapatok egyetlen körmérkőzéses sorozatot játszanak. Minden csapat minden ellenfelével egyszer játszik. Az első vagy az első két helyezett csapat feljut a Top osztályba. Az utolsó helyen álló csapat kiesik a divízió I. B csoportjába.

Hogyan működik a 2021-es IIHF-torna?

A torna formátuma

Az egyes csoportok első négy helyezettjei bejutnak a negyeddöntőbe, amelyet keresztben játszanak. Az egyes előkörös csoportok első helyezettje a másik csoport negyedik helyezettjével, míg a második helyezett a másik csoport harmadik helyezettjével játszik.

Hogyan kvalifikálják magukat a csapatok az IIHF-be?

Bizonyítsa be, hogy legalább két egymást követő jégkorongszezonban és 16 egymást követő hónapban (480 napon) részt vett új országa nemzeti versenyein 10. születésnapja után, amely időszak alatt nem igazolt át másik országba, és nem jégkorongozott más országban. A női játékosoknak …

Hogyan működik az IIHF túlórája?

Minden hosszabbítás 3 a 3 ellen, függetlenül a körmérkőzéstől vagy az elődöntőtől (öt perc három körös szétlövéssel), a kieséses körökben, beleértve a harmadik helyért játszott meccseket (tíz perc egy ötkarikás szétlövéssel), vagy a bajnokság (húsz perc, szétlövés nélkül).

Mennyi ideig tartanak az IIHF szünetei?

Egy meccs három 15 perces játékrészből áll, amelyet büntetőpárbaj követ, ha a csapatok döntetlenek maradnak. A szünetek 15 percesek. Egy kisebb büntetés 90 másodperc hosszú, az összes többi büntetés az IIHF szabálykönyve szerint.