Mikor nyert Nadia Comaneci aranyat?

Tartalomjegyzék:

Videó: Mikor nyert Nadia Comaneci aranyat?

Videó: Где Они Сейчас? Дело Катарины Витт | Legends Live On 2024, Lehet

1976-ban Montrealban Nadia Comaneci román atléta lett az első tornász az olimpia történetében, aki tökéletes 10,0 pontot kapott érte. teljesítmény az egyenetlen rudakon. Ezt követően még hatszor érte el a tökéletes 10,0-t, és ő lett a valaha volt legfiatalabb olimpiai aranyérmes.

Nadia Comaneci visszakapta az érmeket?

Comaneci ugyanabban az évben informálisan nyugdíjba vonult. … Comaneci, a karcsú, 4 láb 11 magas, a játékok előtt azt mondta, reméli, hogy érmet nyer hazájának. Öt-arannyal tért vissza a sokoldalú, egyenetlen rudakért és gerendákért, egy ezüsttel a román csapat második helyéért és egy bronzzal a padlógyakorlatért.

Melyik olimpián nyerte el Nadia Comaneci a nézők szívét tökéletes tornateljesítményével?

A román tornász, Nadia Comaneci 14 évesen az első nő, aki tökéletes 10-et ért el olimpiai tornaversenyen az 1976-os olimpián. mind a sportága, mind a közönség elvárásai a női sportolókkal szemben.

Hány 10-et kapott Nadia?

Nadia Comaneci összesen hét tökéletes tíz pontot szerzett azokon az olimpiai játékokon. Három aranyérmet nyert a sokoldalú versenyen, az egyenetlen rudakért és a mérleggerendaért.